Kategorie

Opinie o Zagroda.cieszyn.pl na Opineo.pl

Agrosteril 110SL 1L Powiększ do pełnego rozmiaru

Agrosteril 110SL 1LSkoncentrowany preparat dezynfekcyjny stosowany do odkażania gleby, podłoży, parapetów, folii, powierzchni betonowych, przejść, mat, naczyń, opakowań, narzędzi i maszyn ogrodniczych. Skuteczny w zwalczaniu mchów i wątrobowców.

Więcej szczegółów

Waga: 1.13  KGS

22,30 złSkoncentrowany preparat dezynfekcyjny stosowany do odkażania gleby, podłoży, parapetów, folii, powierzchni betonowych, przejść, mat, naczyń, opakowań, narzędzi i maszyn ogrodniczych. Skuteczny w zwalczaniu mchów i wątrobowców. W produkcji pieczarek przeznaczony do dezynfekcji pieczarkarni oraz w profilaktyce i zwalczaniu plamistości bakteryjnej pieczarki.

Agrosteril jest preparatem grzybobójczym, bakteriobójczym i glonobójczym. Niszczy mchy i wątrobowce.
Dzięki wysokiej intensywności działania i nieszkodliwego oddziaływania na środowisko naturalne należy do najlepszych ze znanych środków biobójczych. Po użyciu preparatu, po kilku godzinach ulega on samorozkładowi do kwasu octowego(octu) i wody.

Zakres stosowania i dawki:

1.Odkażanie gleby i podłoża
Zalecane stężenie: 2,5÷5,0% (250÷500 ml preparatu w 10 l wody). Zalecana ilość roztworu użytkowego: do podlewania: 2÷3 l/m3; do opryskiwania podłoża: 0,2 l/m2.
Wyższą dawkę stosować na podłoża o wysokiej zawartości substancji organicznej.

2.Odkażanie magazynów, przechowalni, parapetów, bloków szklarni, tuneli foliowych i przejść
Zalecane stężenie: 5% (500 ml preparatu w 10 l wody).
Odkażane powierzchnie dokładnie opryskać roztworem
użytkowym stosując 200 ml/m2.
Po zakończeniu oprysku pomieszczenia zamknąć na 24 godziny, a następnie dokładnie przewietrzyć.

3.Odkażanie naczyń i narzędzi ogrodniczych
Zalecane stężenie: 5% (500 ml preparatu w 10 ml wody). Naczynia i narzędzia odkażać mocząc 15 minut w roztworze użytkowym. Odkażane przedmioty można używać zaraz po wyschnięciu.

4.Odkażanie maszyn rolniczych
Zalecane stężenie: 5% (500 ml preparatu w 10 l wody). Odkażać poprzez przejazd maszyn przez matę nasączoną roztworem użytkowym.

5.Odkażanie mat
Zalecane stężenie: 5% (500 ml preparatu w 10 l wody).
Maty przed wejściem do magazynów, przechowalni, szklarni i tuneli zwilżać roztworem użytkowym kilka razy dziennie. Maty w kontenerowniach spryskiwać kilka razy dziennie 5% roztworem użytkowym w ilości 0,2 l/m2.

6.
Zwalczanie glonów, mchów i wątrobowców z powierzchni szklanych i foliowych
Powierzchnie szklane i foliowe: Zalecane stężenie: 2,5% (250 ml środka w 10 l wody). Odkażane powierzchnie spryskiwać roztworem użytkowym z dodatkiem np. roztworu 0,1% płynu do mycia naczyń. Podłoża, przejścia, maty: Zalecane stężenie: 2,5÷5,0% (250÷500 ml środka w 10l wody).
W przypadku odkażania mat w kontenerach stosować roztwór użytkowy o stężeniu 5%. Zalecana ilość roztworu użytkowego: 0,2 l/m2. Odkażane powierzchnie zwilżać lub spryskiwać.

7.
Dezynfekcja ogólna pieczarkarni
Zalecane stężenie AGROSTERILU: 3% (300 ml preparatu w 10l wody).
Powierzchnie, narzędzia, szafy do szczepień zwilżać lub spryskiwać trzykrotnie. Czas kontaktu roztworu
użytkowego z dezynfekowanymi powierzchniami powinien wynosić minimum 30 minut. Odkażone przedmioty przepłukać wodą wodociągową i zabezpieczyć przed zakażeniem wtórnym. Wycieraczki,
maty znajdujące się przed wejściem do komór uprawowych nasączać kilka razy dziennie. Odkażaną
płytę fermentacyjną nawilżać lub spryskiwać tak często, aby przez minimum 60 minut była pokryta
roztworem preparatu. Opakowanie przeznaczone do zbierania i krótkotrwałego przechowywania pieczarek przed odkażaniem wymyć wodą z detergentem i wysuszyć, następnie spryskać je lub zanurzyć w roztworze użytkowym. Do tej samej serii opakowań stosować zamiennie wymienione sposoby. Regularne stosowanie preparatu do dezynfekcji ogólnej pieczarkarni zapobiega rozwijaniu się chorób bakteryjnych i grzybowych pieczarek.
Roztworów użytkowych nie wolno stosować bezpośrednio na owocniki pieczarek.

PRODUKT POLSKI!
Producent: IMPULS
facebook