Opinie o Nas

e-sklep@zagroda.cieszyn.pl

tel. 33 852 46 30

Wapno granulowane 25kg Active Calc (~250m2) ogrodnicze

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: do 24 godzin Waga produktu:
25 kg
Cena: 22,50 zł 22.50
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 2.33333
Producent: Promyk Agro
Kod produktu: 002878

Opis

Active Calc jest to wapno nawozowe węglanowe niezawierające magnezu z przerobu skał wapiennych, odmiana 05.

Przeznaczone do stosowania na wszystkie rodzaje gleb, w szczególności o odczynie bardzo kwaśnym i lekko kwaśnym, we wszystkich uprawach rolniczych, na gruntach ornych i trwałych użytkach zielonych.

Ze względu na zawartość wysoce reaktywnego składnika powinien być stosowany przede wszystkim na gleby o niskiej i bardzo niskiej zasobności w wapń.

Active Calc – wapno granulowane przeznaczone jest do odkwaszania wszystkich rodzajów gleb. Nawóz szybko poprawia odczyn gleby, co umożliwia roślinom lepsze pobieranie składników pokarmowych oraz ogranicza pobieranie metali ciężkich np. ołowiu, kadmu, chromu itp.

Active Calc doprowadza do optymalnego dla roślin odczynu podłoża, wnosi do gleby ważny składnik pokarmowy jakim jest wapń, korzystnie wpływa na właściwości fizyczne gleby, co przyczynia się do utrzymania korzystnych dla roślin stosunków powietrzno-wodnych. Wysoka rozpuszczalność stymuluje glebę do szybkiej zmiany pH oraz prawidłowego rozwoju i wzrostu upraw. Jest to produkt zdecydowanie dominujący nad pozostałymi nawozami. Nawóz o wyjątkowo stabilnej granuli i bardzo niskiej wilgotności.

Przeznaczenie produktu:

-regulacja odczynu pH
-odkwasza glebę
-wapniowanie pogłówne

Charakterystyka produktu:

Nazwa: ActiveCalc
Reaktywność: 95%
Granulacja: 2-8mm
Liczba zobojętnienia: -55
Wilgotność: 5%+-2%

Wielkość dawek nawozu

Zalecana dawka zgodnie z zaleceniami nawozowymi, zależnie od wymagań roślin uprawnych i potrzeb wapnowania. W przypadku stosowania nawozu pogłównie na rośliny nie należy przekraczać dawki 0,5 t CaO/ha. Orientacyjne dawki nawozu w kg/ha (Tabela nr 1). Wielkość dawki określa tabela wapnowania upraw. Dla większości upraw i gleb w Polsce dawki wynoszą od 500kg – 1000kg na 1 hektar.
Sposób i terminy stosowania

Nawóz można stosować w okresie od wiosny do późnej jesieni przed uprawą gleby lub pogłównie gdy warunki wzrostu roślin uprawnych na to pozwalają. Nawóz należy rozprowadzać równomiernie po powierzchni pola przy użyciu dostępnych rozsiewaczy do nawozów lub ręcznie.

Producent: PROMYK AGRO
POLSKI PRODUCENT

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium