e-sklep@zagroda.cieszyn.pl

tel. 33 852 46 30

Dolomit wapno nawozowe+minerały 20kg NATURALNE

Dostępność: dostępny w dużej ilości
Wysyłka w: 90% na następny dzień Waga produktu:
20.1 kg
Cena: 9,50 zł 9.50
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: GZD
Kod produktu: 590077410009

OpisJest to naturalny nawóz mineralny uzyskiwany na drodze przemiału dolomitu surowego do uziarnienia 0-2 mm. Posiada bardzo korzystne właściwości chemiczne.

Wapno nawozowe ma bardzo szerokie zastosowanie w rolnictwie i ogrodnictwie jako nawóz odkwaszający glebę - źródło wapnia i magnezu. Poprawia jednocześnie jej chemiczną i fizyczną strukturę oraz cechy jakościowe roślin oddziaływując na zdrowotność produktów roślinnych przeznaczonych dla człowieka i zwierząt.

Wnosi do gleby mikroelementy, które spełniają ważne funkcje w roślinie jak: regulowanie procesu asymilacji, wytwarzanie barwników i enzymów. Zwiększa odporność roślin na wymarzanie, przechodzi do roztworu glebowego i jest łatwo przyswajalny przez rośliny, znacząco zwiększa plony. Można go stosować w różnych porach roku: wiosna/jesień przed orką, zimą na zamarzniętą glebę, wczesną wiosną pod uprawy przedsiewne i jesienią na użytki zielone. Nawóz otrzymał świadectwo ekologiczne oraz pozytywną ocenę przydatności rolniczej, wystawioną przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach.

- doskonały środek do uprawy zdrowych warzyw
- odkwasza glebę
- zapewnia wysokie plony
- wzbogaca glebę w wapń i magnez

Suma zawartości składników użytecznych rolniczo w przeliczeniu na tlenki wapnia i magnezu (CaO+MgO) wynosi 45%-50%, w tym zawartość tlenku magnezu (MgO) 15%-20%, a tlenku wapnia (CaO) ok. 30%.

Waga: 20kg

PRODUKT POLSKI
Producent: Górnicze Zakłady Dolomitowe S.A.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl