e-sklep@zagroda.cieszyn.pl

tel. 33 852 46 30

Begonia DOUBLE WHITE biała Holland 1szt

Dostępność: brak towaru
Cena: 2,98 zł 2.98
ilość szt.
dodaj do przechowalni

OpisPrzygotuj się na lato. Holenderskie cebulki begonii to wysokiej jakości wyselekcjonowany produkt, który posadzony wiosną zakwitnie już latem.

Begonia zwana też ukośnicą występuje na wszystkich, z wyjątkiem Australii obszarach tropikalnych i subtropikalnych kuli ziemskiej, a najliczniejsza grupa gatunków występuje w Ameryce Południowej.

Rośliny te są stosunkowo łatwe do uprawy. Lubią ziemię przewiewną i lekką. Preferują stanowisko nieco zacienione. Gatunki uprawiane w gruncie traktuje się jako rośliny jednoroczne. Natomiast begonie uprawiane w skrzynkach i doniczkach na balkonach można przetrzymać przez zimę w zimniejszym pomieszczeniu, jednak jest to dość trudne.

Kupując różne rodzaje kwiatów będzie się można nimi cieszyć przez długi czas, gdyż każda roślina cebulkowa ma własny okres kwitnienia. Zwracając na to uwagę przy zakupie cebulek, można zadbać o to, aby przez wiele miesięcy móc cieszyć się kwitnącymi roślinami cebulkowymi.

PORADA
Cebulki najlepiej sadzić w osłonkach, gdyż to zapewnia ochronę przed szkodnikami ogrodowymi takimi jak np.: myszy, nornice, krety. Jednocześnie osłonka umożliwia łatwe komponowanie nasadzeń. Aby posadzić cebulkę w osłonce należy najpierw przykryć dno osłonki ziemią, następnie włożyć cebulkę i dosypać ziemię po brzegi koszyka. Tak przygotowaną sadzonkę należy włożyć do ziemi na odpowiednią głębokość sadzenia.

Oferowane przez nas cebule i bulwy pochodzą bezpośrednio z holenderskich upraw. Są dobrze odżywione, co zapewnia im odpowiedni wzrost oraz kwitnienie.

Wysokość: 20 - 30 cm
Kwitnie: Czerwiec - Październik
Czas sadzenia: Marzec - Maj
Stanowisko: Słoneczne lub półcień
Głębokość sadzenia: ok. 5 cm
Odstęp pomiędzy cebulami: ok. 25 cm

Kolor: biały

Ilość: 1 cebula
Kraj pochodzenia: Holandia

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl